Citáty vystihují i pravdu o zdraví

Velikost textu: A A A
  • datum: 04.05.2016

„To, co vytvořila příroda, je vždycky lepší než to, co bylo vytvořeno uměle.“ Autorem tohoto krásného citátu je Marcus Tullius Cicero. A my o jeho pravdivosti nepochybujeme. Věděli to již dávno i lidé kdekoliv na světě, vystačili si s přírodou a žili s ní v dokonalé harmonii. Dnes bychom si z jejich způsobu života mohli brát příklad.

V Maroku například lidé již od nepaměti vědí, že nejsou třeba žádné krémy proti vráskám, když mají přírodní arganový olej. Ten se vždycky používal v marockých domácnostech jako přísada do jídel a také jako kosmetický produkt. V severním Maroku se výjimečně daří polopouštním stromům, argániím trnitým. Plody z nich se sbírají, nechávají se vysušit, odstraní se jejich skořápka a oloupané plody se pak lisují. Kdysi se arganový olej vyráběl takto pouze v domácnostech, dnes už je většinou tato výroba soustředěna v ženských manufakturách. Arganové stromy poskytly místním ženám dobrou práci, díky aktivistce Zoubide Charrouf jsou tak emancipované a samostatné. A tak i zbytek světa mohl poznat skryté účinky tohoto rostlinného oleje.

V čem se ukrývá tajemství, proč působí arganový olej na pleť tak dobře? Je plný vitamínu E, skvalenu a vyšších mastných kyselin. Hloubkově hydratuje, ale přitom nezanechává pokožku mastnou. Používá se i na vlasy jako kondicionér nebo maska, jako závěrečná péče po umytí (postačí jen pár kapek). Co se týče použití v kuchyni, je vhodný podobně jako olivový olej na ochucení salátů a pokrmů, je univerzální součástí marocké kuchyně. Pro tělo je prospěšný z několika důvodů: především snižuje hladinu cholesterolu, obsah cukru v krvi, působí jako prevence proti vysokému tlaku a proti rakovinovým onemocněním. Navíc je i chutný, se specifickým oříškovým aroma.

Reklamní článek

zdroj:

Štítky: citáty, pr

 
 
 
 
 
 
 
 

Výklady horoskopů. Sledujte návody a trendy o bydlení pro každého!   Těhotenství, porod a výchova dětí.  Návody a rady pro každého.