Guy De Maupassant citáty

Bůh napraví mé chyby - od toho tu je.

HODNOCENÍ (-15): 

Drby jsou útěchou žen, které už nikdo nemiluje a nikdo se jim nedvoří.

HODNOCENÍ (-11): 

Existují tak věrné ženy, že mají vždy výčitky svědomí, když svého muže podvádějí.

HODNOCENÍ (-14): 

Když milujeme, není nic lepšího dávat než pořád dávat, život, myšlenky, tělo, všechno, co člověk má. A cítit, že dávám, a všechno vsadit na to, abych mohl dávat stále víc.

HODNOCENÍ (-13): 

Když se člověk žení, je konec všemu. Žárlivá náklonnost ženy, ona podezřívavá, nepokojná a tělesná náklonnost nestrpí vedle sebe vroucné a vřelé příchylnosti, oné příchylnosti ducha, srdce a důvěry, jež existuje mezi dvěma muži.

HODNOCENÍ (-12): 

Láska je instinkt, manželství zákon.

HODNOCENÍ (-13): 

Manželství je jako loterie. Nikdo nesmí počítat, že on to bude, kdo vyhraje.

HODNOCENÍ (-15): 

Nacionalismus je také náboženství. Je to vejce, z něhož se líhnou války.

HODNOCENÍ (-16): 

Nechápu, že některé ženy, které tak dobře znají neodolatelnou svůdnost ozdobných hedvábných punčoch, skvělé kouzlo barevných odstínů a čaromoc drahocenných krajek, schovaných v hlubinách intimní toalety, omamnou šťavnatost skrytého přepychu, rafinovaného spodního prádla, zkrátka všechny chytré jemnosti ženské elegance, nikdy nepochopí strašnou nechuť, jakou v nás vzbuzují nevhodná nebo hloupě něžná slova. Jsou chvíle, kdy se slova "miluji tě" tak nehodí, že se vůbec nesluší.

HODNOCENÍ (-12): 

Nejlepší obranou ženy bývá její podlehnutí.

HODNOCENÍ (-11): 

Omamuje mě, svádí a já ztrácím klid, jdu za ní a děsím se. Bojím se jí jako pasti a toužím po ní jako po ochlazeném nápoji, když mám žízeň. Podléhám jejímu kouzlu a blížím se k ní se strachem, jaký by měl muž podezíraný z toho, že je obratný zloděj. U ní cítím neodůvodnitelné nadšení nad její možnou nevinností a rozumově velmi odůvodnitelnou nedůvěru k neméně pravděpodobné zkaženosti. Cítím, že se stýkám s neobvyklým stvořením, nepodléhajícím přirozeným pravidlům, s vynikajícím nebo ohavným tvorem.

HODNOCENÍ (-12): 

Proč lhát, když stačí mluvit pravdu, aby ti stejně nikdo neuvěřil?

HODNOCENÍ (-12): 

Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.

HODNOCENÍ (-12): 

Ty oči mě zaplavovali zvláštním mocným zmatkem. Z těch neproniknutelných očí vycházelo nekonečné kouzlo, nyvé jako závan větříku, svůdné jako pohasínající obloha za šeříkových, růžových a modrých soumraků, trochu melancholické jako noc přicházejíc za nimi! Ty oči skrývají v sobě tajemství toho, co se zdá a neexistuje, co se může objevit v pohledu ženy a zapůsobit, že v nás vzklíčí láska.

HODNOCENÍ (-12): 

Žena žije pocitem, že dostane-li se chvály jiné, je to na její újmu.

HODNOCENÍ (-11): 
 
 
 
 
 
 
 
 

Výklady horoskopů. Sledujte návody a trendy o bydlení pro každého!   Těhotenství, porod a výchova dětí.  Návody a rady pro každého.